Καλημέρα και ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ. Η 16η αγωνιστική της Primera άνοιξε χθες με δύο αναμετρήσεις, το Έλτσε – Θέλτα 0-1 με γκολ του Ιάγο Άσπας στο 5ο λεπτό και το Βαλένθια – Κάδιθ με γκολ του Ρουμπέν Αλκαράθ στο 9ο λεπτό και γιούχα στο ”Μεστάγια”. Το Βιγιαρεάλ – Ρεάλ είναι το σημαντικότερο από τα σημερινά παιχνίδια, το Ατλέτικο – Μπάρτσα το σημαντικότερο από τα αυριανά.

ΒΙΓΙΑΡΕΑΛ – ΡΕΑΛ

Η Βιγιαρεάλ, στο πρώτο της παιχνίδι στο ανακαινισμένο ”La Ceramica” κέρδισε 2-1 τη γειτόνισσα Βαλένθια. Για να φτάσει στη νίκη χρειάστηκε ένα γκολ του παγκόσμιου πρωταθλητή Φόιθ στο 88ο λεπτό. Ο τεχνικός Κίκε Σετιέν δεν αντιμετωπίζει φρέσκα προβλήματα. Στο τέρμα θα καθίσει ο Ρέινα καθώς ο Ρούλι μετακόμισε στο Άμστερνταμ και στον Άγιαξ με αντίτιμο κοντά στα 10 εκ. έουρος!! Η Ρεάλ, με κορυφαίους τον Κουρτουά που τα έβγαζε και το Μπενζεμά που τα έβαζε, πέρασε από το Βαγιαδολίδ. Η εμφάνισή της στο ”Θορίγια” κρίνεται προβληματική. Δεν ταξίδεψε ο Καρβαχάλ, τη θέση του θα πάρει ο Λούκας Βάσκεθ. Οι πέντε πιο πρόσφατες αναμετρήσεις των δύο ομάδων σε αυτό το γήπεδο έληξαν ισόπαλες!! Το g/g είναι η προφανής επιλογή σ’ ένα ματς ανοιχτό σε κάθε αποτέλεσμα. Το COMBO BET που προτείνει η στήλη πληρώνει κοντά στο 10 ….